پنج نکته برای داشتن پوستی سالم

۵ نکته برای داشتن پوستی سالم

5 نکته برای داشتن پوستی سالم وجود دارد که توجه به آنها موجب می شود تا افراد کمتر دچار عارضه های پوستی شوند یا با مشکلاتی چون چین و چروک، لکه و خشکی روبرو گردند. در این مقاله قصد داریم تا برخی از مهمترین راهکار ها را برای داشتن پوستی سالم و شاداب مرور نماییم.

به صورت کلی باید در نظر داشت که برای داشتن پوست سالم در گام اول باید تغذیه درستی داشت و سپس از اقدامات محافظتی بهره برد. نوشیدن زیاد آب، کنار گذاشتن نوشیدنی های الکلی، مصرف مغز های مقوی همچون بادام و پسته برخی از مواردی هستند که در رژیم غذایی افراد باید وجود داشته باشد. در مقابل، استفاده از کرم های نرم کننده و ضد آفتاب، استفاده از عینک آفتابی، استفاده از ماسک های مناسب و مواردی از این قبیل باعث می شوند تا فرد در دراز مدت پوست سالم تری داشته باشد.

آشنایی با 5 نکته برای داشتن پوستی سالم:

–         محافظت از پوست در برابر نور خورشید:

اولین نکته در بحث بررسی 5 نکته برای داشتن پوستی سالم، توجه به پوست در برابر نور آفتاب است. البته باید توجه داشت که همواره آفتاب در حد اعتدال برای پوست مفید است اما اگر این مورد بیش از حد گردد می تواند باعث پیری زودرس؛ لکه، سرطان پوست و غیره شود. برای محافظت در برابر آفتاب توصیه می شود تا در فصل های گرم از ضد آفتاب به صورت مستمر استفاده شود و هر دو ساعت یکبار تجدید گردد. همچنین بهتر است تا ژل های آلوئه ورا برای کاهش تورم و التهاب های ناشی از آفتاب سوختگی استفاده کرد.

–         رژیم غذایی مناسب:

نوع تغذیه افراد می تواند بر سلامت پوست آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. لذا مورد بعدی که در بحث 5 نکته برای داشتن پوستی سالم، توجه به آن مهم می باشد، استفاده از مواد غذایی است که دارای آب بسیاری است. البته سبزیجات، میوه ها و مواد غذایی حاوی فیبر نیز می توانند کلاژن سازی را در پوست تقویت کرده و باعث افزایش خاصیت الاستیسیته پوست گردند.

پوست سالم

–         استفاده از سرم های پوستی:

سرم های پوستی می توانند از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت نمایند. این سرم ها قادرند تا میزان کلاژن سازی را افزایش دهند. همچنین می توانند باعث لطافت و نرمی پوست گردند. جالب است بدانید که این سرم ها قادر هستند به لایه های عمیق پوستی نفوذ کرده و سلول ها را تغذیه نمایند. عموما توصیه می گردد که برای پاک کردن آرایش نیز از این سرم ها استفاده کرد تا رطوبت مورد نیاز پوست تامین گردد.

–         استفاده از ویتامین A خوراکی:

ویتامین A به عنوان احیا کننده پوست نیز شناخته می شود. لذا اگر مایل هستید تا پوست خود را جوان و شاداب نمایید، به طور منظم از این ویتامین بهره ببرید. یکی از منابع اصلی جذب ویتامین A ، نور خورشید می باشد. این ویتامین می تواند آکنه، جوش و التهاب های پوستی را کاهش دهد و از پیری زودرس جلوگیری نماید.

5 نکته برای داشتن پوست سالم

5 نکته برای داشتن پوست سالم

–         داشتن یک روتین مراقبتی منظم:

یکی از مهمترین مواردی که در بحث بررسی 5 نکته برای داشتن پوستی سالم، باید به آن پرداخته شود، تعریف یک روتین مراقبتی است. به صورت کلی افراد بر اساس نوع پوست خود باید یک زنجیره مراقبتی خاصی برای خود داشته باشند. عموما پیشنهاد می شود که در این روتیم به موارد زیر توجه شود:

o       حتما قبل از خواب صورت خود را از آرایش ها و آلودگی ها تمیز نمایید.

o       شب ها به اندازه کافی بخوابید تا بازسازی پوست به خوبی صورت گیرد.

o       شب ها قبل از خواب شیر سویا کیل کنید تا انقباض رگ ها را بیشتر کرده و رنگ پریدگی پوست را کاهش دهد.

o       پس از استحمام از نرم کننده ها و لوسیون های آبرسان استفاده نمایید تا پوست شما لطیف به نظر برسد.

o       هفته ای یکبار از اسکراب ها و لایه بردارها بهره ببرید تا لایه های مرده پوست جدا شده و منافذ آن باز شوند.

برای داشتن پوست سالم در گام اول باید نوع پوست خود را بشناسید. سپس از محصولات مراقبتی مخصوص به پوست خود بهره ببرید. در نظر داشته باشید که اقداماتی چون برنزه کردن پوست، سیگار و مواردی از این قبیل باعث آسیب رساندن به پوست می شود که باید از آنها دوری نمایید.

Add a Comment

REQUIRED FIELDS ARE MARKED *