چطور-پوستی-شفاف-داشته-باشیم؟

چطور پوستی شفاف و روشن داشته باشیم؟

پوست شفاف و روشن

همه ی خانم ها دوست دارند که پوستی شفاف و روشن داشته باشند. زیرا داشتن پوستی شفاف و روشن تاثیر زیادی بر روی زیبایی می گذارد. هیچکس دوست ندارد پوست افتاده و چین و چروک دار داشته باشد بنابراین همه ی افراد تلاش می کنند تا با انجام برخی از کارها پوستی شفاف و روشن داشته باشند.افرادی که پوست  آن ها دارای چین و چروک می باشد از این وضعیت پوستشان ناراضی هستند و دوست دارند پوستی صاف و شفاف و بدون هیچ لک و چین و چروکی داشته باشند. ما در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با انواع روش هایی که می توانند به شما در داشتن پوستی شفاف و روشن کمک کنند آشنا کنیم. بنابراین اگر می خواهید پوستتان زیبا و یکدست شود حتما همه ی نکاتی را که می خواهیم برایتان ذکر کنیم را با دقت بخوانید و به آن ها عمل کنید. البته توجه داشته باشید که انجام این روش ها به سرعت به شما نتیجه نمی دهد و شما باید در طول یک دوره و مداوم از این روش ها استفاده کنید تا نتیجه ی مطلوبی را از آن ها دریافت کنید و به پوست دلخواه خود برسید.

از چه روش هایی برای داشتن پوستی شفاف و روشن استفاده کنیم؟

1-ماسک سیب زمینی:

همانطور که می دانید سیب زمینی باعث روشن شدن پوست می شود و تیرگی ها را از بین می برد بنابراین اگر می خواهید پوست روشن داشته باشید می توانید سیب زمینی را رنده کنید و آن را با شیر مخلوط کنید و سپس به مدت 15 الی 20 دقیقه این ماسک را بر روی پوست صورت خود قرار دهید و این کار را هرروز تکرار کنید.

2-ماسک خیار:

ماسک خیار نیز تاثیر زیادی بر روی شفاف شدن  پوست می گذارد بنابراین شما می توانید یک خیار را به همراه عسل، شیر، آبلیمو و آرد مخلوط کنید و آن ها را برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید و بعد از گذشت چند ساعت آن را حدود 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را بشویید استفاده از این ماسک باید مداوم باشد و با چند روز استفاده کردن به شما نتیجه ی خوبی نمی دهد. بنابراین فکر نکنید که باید بعد از گذشت چند روز نتیجه بگیرید و پوستی شفاف و روشن داشته باشید بلکه برای نتیجه گرفتن از استفاده از این ماسک باید هرروز و در یک دوره ی کامل این کار را انجام بدهید.

ماسک خیار

3-ژل آلوئه ورا:

خوب است بدانید که ژل آلوئه ورا لکه های تیره ای که بر روی پوست وجود دارند را روشن میکند و آن ها را از بین می برد این ژل در شفاف شدن پوست نقش زیادی دارد و اگر می خواهید زودتر نتیجه بگیرید در طول روز دوبار از این ژل و به مدت دو هفته استفاده کنید. این ژل را باید حدود نیم ساعت بر روی پوست خود قرار دهید و کمی آن را ماساژ دهید و بعد از گذشت نیم ساعت می توانید آن را بشویید.

4-استفاده از محصولات دارای ویتامین سی:

خوب است بدانید که ویتامین سی تاثیر خیلی زیادی بر روی زیبایی و شفافیت پوست می گذارد. استفاده از ویتامین سی باعث از بین بردن لکه هایی که روی پوست ایجاد شده اند می شود و همچنین جای جوش ها و آکنه ها را نیز از بین می برد و به روشن شدن پوست کمک می کند.ویتامین سی التهابات پوستی را کاهش می دهد و همین باعث می شود که شما کمتر جوش بزنید.این ویتامین باعث مرطوب نگه داشتن پوست می شود و آبرسانی پوست را به خوبی انجام می دهد. بنابراین برای داشتن پوستی شفاف و روشن حتما از محصولاتی که دارای ویتامین سی می باشند استفاده کنید.

5-استفاده از کرم ژل روشن کننده انژسل:

کرم ژل روشن کننده انژسل

این کرم با علائم پیری زودرس مقابله می کند و مانع از بروز آن ها می شود.

به عنوان یک تغذیه کننده برای پوست عمل می کند و در بهبود چین و چروک ها نقش مهمی دارد.

لایه های آسیب دیده زیرین پوست را بازسازی و ترمیم می کند و به همین دلیل باعث می شود شما پوستی شفاف و روشن داشته باشید.

برای انواع پوست های نرمال تا خشک مناسب می باشد.

سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و به عنوان یک مرطوب کننده بسیار قوی عمل می کند.

این کرم سرشار از ویتامین سی نیز می باشد که همانطور که می دانید ویتامین سی نقش زیادی در شفافیت پوست دارد.

6-عسل:

عسل دارای خواص ضدباکتریایی است که می تواند جای جوش و لک ها را از روی صورت شما محو کند. همچنین عسل در سفید شدن و زیبا شدن پوست نقش مهمی را ایفا می کند.شما می توانید عسل خالص را به مدت چند دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید و این کار را هرروز انجام دهید تا نتیجه ی آن را ببینید.

شما می توانید برای داشتن یک پوست شفاف از ترکیب، آبلیمو، عسل، شیر خشک و روغن بادام نیز استفاده کنید و آن را حدود 15 دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید.

برای داشتن پوستی شفاف و روشن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

سعی کنید از کرم ضد آفتاب مناسب با پوست خود استفاده کنید.

فرچه آرایش خود را هفته ای یکبار با صابون و آب سرد بشویید.

پوست خود را تمیز نگه دارید.

حتما قبل از خواب آرایشتان را بشویید.

از ماسک های طبیعی برای پاکسازی و آبرسانی به پوست خود استفاده کنید.

از تونر هایی که برای پوست شما مناسب هستند استفاده کنید.

Add a Comment

REQUIRED FIELDS ARE MARKED *