چرا-در-تابستان-بیشتر-جوش-میزنیم؟

چرا در تابستان بیشتر جوش می زنیم؟

چرا در تابستان بیشتر جوش می زنیم؟

علت جوش در تابستان

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که چرا ما در فصل تابستان نسبت به سایر فصل ها بیشتر جوش می زنیم؟ علت جوش زدن در فصل تابستان این است که در این فصل به دلیل گرمای زیاد التهابات پوست ما زیاد می شود و در نتیجه منجر به جوش بر روی صورت می شود.بسیاری از افراد خیلی نگران این موضوع می باشند اما باید به آن ها بگوییم که جای نگرانی وجود ندارد زیرا روش های زیادی برای درمان آن ها وجود دارد. همانطور که می دانید درمان جوش هایی که بر روی صورت ایجاد می شوند زمان بر می باشد و مدتی طول می کشد تا همه ی آن ها از بین بروند و پوست شما صاف شود و به حالت قبل خود باز گردد.

از نظر علمی نیز گرمای زیاد و نور آفتاب نیز یکی از اصلی ترین دلایلی است که می تواند باعث ایجاد جوش بر روی صورت ما در فصل تابستان شود.

در فصل گرما افراد بیشتر به بیرون از منزل خود می روند و بیشتر در فضای باز و در معرض نور آفتاب قرار می گیرند به همین دلیل مجبورند که از کرم ضد آفتاب بیشتری استفاده کنند و اگر دارای پوست چرب باشند و از کرم های ضد آفتابی که دارای چربی می باشند استفاده کنند این امر باعث بسته شدن منافذ پوست می شود و در نتیجه جوش هایی را بر روی سطح پوست ما ایجاد می کند. بنابراین اگر پوست چربی دارید حتما از کرم های ضد آفتابی که فاقد چربی هستند استفاده کنید تا دچار این مشکل نشوید و در صورت استفاده از کرم های ضد آفتاب روزانه صورت خود را با آب و صابون بشویید تا مشکلی برای پوست شما ایجاد نشود و نگذارید که کرم در مدت زمان طولانی بر روی پوست شما باقی بماند.

همانطور که می دانید در فصل تابستان گرما و رطوبت باعث عرق کردن شدید افراد می شود و سلول های پوستی از حد طبیعیشان چسبنده تر می شوند بنابراین سطح اکسیژن زیر پوست کاهش پیدا می کند و باعث زیاد شدن باکتری ها و در نتیجه افزایش التهابات پوستی می شود.

اصلی ترین دلایل جوش زدن در فصل تابستان عبارتند از:

گرما

رطوبت

کاهش اکسیژن

عرق

سبوم اضافی

برای جلوگیری از جوش زدن در فصل تابستان چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

1-از مصرف برخی از غذاها و نوشیدنی ها بپرهیزید:

                      مصرف نوشیدنی های خنک

در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد ما مدام هوس نوشیدنی های خنک و شیرین می کنیم و مصرف نوشیدنی های شیرین باعث ایجاد جوش بر روی صورت ما می شود خنک داشتن بدن با نوشیدنی ها خیلی خوب و مفید می باشد اما باید سعی کنید از نوشیدنی هایی که شیرینی ندارند استفاده کنید.

همچنین مصرف غذاهای سرخ کرده نیز می تواند موجب افزایش التهابات پوستی شود بنابراین باید مصرف غذاهای سرخ کردنی را نیز در برنامه ی غذایی خود به منظور سلامتی بدنتان کاهش دهید و تا جایی که می توانید مصرف نکنید.

2-دست هایتان را از صورتتان دور نگه دارید:

در فصل تابستان و روزهای گرم سعی کنید دست ها را از صورتتان دور کنید و تا جایی که می توانید دست هایتان را به صورت خود نزنید زیرا دست ها محل رشد باکتری ها می باشند و به همین دلیل زمانی که دست های آلوده با صورتتان تماس برقرار می کند موجب ایجاد جوش بر روی صورت شما می شود.

3-از ضد آفتاب های سبک و فاقد چربی استفاده کنید:

استفاده از ضد آفتاب هایی که دارای چربی می باشند باعث می شود که همه ی منافذ پوست شما بسته بماند و پوست شما هیچ راه تنفسی نداشته باشد بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید از کرم های ضد آفتاب سبک و فاقد چربی استفاده کنید تا به پوست شما آسیب وارد نشود.

          کرم محافظ روز انژسل حاوی ترکیبات محافظت کننده 

4-لایه برداری پوست:

سعی کنید در هر ماه حدود یک یا دو بار لایه برداری پوست را انجام دهید زیرا این کار باعث پاکسازی و تمیز شدن پوست شما می شود و از ایجاد جوش بر روی صورت شما جلوگیری می کند. بنابراین لایه برداری نیز می تواند یک روش خوب برای از بین بردن جوش های صورت شما باشد.

5-از یک پاک کننده استفاده کنید:

همانطور که می دانید رطوبت و گرما باعث افزایش غدد چربی سبوم می شود به همین دلیل برای اینکه چربی پوست خود را کنترل کنید باید پوست خود را حدود دو بار در روز با یک پاک کننده ی غیر صابونی بشویید. اما توجه داشته باشید که بیش از اندازه هم نباید پوست خود را بشویید و تمیز نگه دارید زیرا این کار شما موجب خشکی پوستتان می شود.

6-استفاده از محصول کنترل کننده چربی انژسل:

این محصول چربی پوست را به خوبی کنترل می کند. دارای ساختاری سبک و مناسب پوست هایی است که مستعد جوش زدن می باشند این محصول برای افرادی که دارای پوست چرب و یا مختلط هستند نیز مناسب می باشد. باعث آبرسانی به پوست می شود و التهابات پوستی را کاهش می دهد. باعث از بین بردن جوش و جای جوش نیز می شود و منافذ باز پوست را از بین می برد و یک پوست صاف و زیبا را برای فرد ایجاد می کند.

            لینک خرید محصول کنترل کننده چربی انژسل

7-از مرطوب کننده استفاده کنید:

سعی کنید هر روز از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا پوست شما به رطوبت نیاز دارد و زمانی که آبرسانی به پوست شما به خوبی انجام شود و پوستتان مرطوب باشد خیلی کمتر بر روی صورتتان جوش می زنید بنابراین یکی از راهکار هایی که باعث می شود در فصل تابستان کمتر جوش بزنید استفاده از مرطوب کننده می باشد.

Add a Comment

REQUIRED FIELDS ARE MARKED *