ماساژ-صورت

نکات مهم در رابطه با آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی

آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی، شامل  تکنیک هایی برای زیباسازی پوست و جلوگیری از فرسودگی آن می باشد. امروزه ماساژ صورت برای کلاژن سازی به یکی از پرطرفدارترین روش های مراقبت از پوست تبدیل شده است؛ زیرا باعث شفاف شدن و روشن شدن پوست، لیفت طبیعی صورت، افزایش جریان خون، تسکین اضطراب و بهبود خلق و خو می شود. ماساژ صورت برای کلاژن سازی ساده ترین راه برای جوانسازی پوست و عضلات صورت است. کلاژن، پروتئینی طبیعی در پوست، مو، ناخن، استخوان و بسیاری از بافت های بدن می باشد و در هر بافت تاثیر خاصی می گذارد. این پروتئین، پایه ساختاری پوست را تشکیل می دهد و علاوه بر جلوگیری از پیری پوست،  موجب شادابی و سلامت پوست، کاهش چین و چروک ها و سفت شدن پوست در حین حفظ خاصیت ارتجاعی آن  می شود.

بسیاری از افراد به آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی پوست روی می آورند؛ به این دلیل که با انجام این ماساژ، دیگر به استفاده از سایر روش ها برای داشتن پوستی سالم نیازی نیست زیرا این ماساژ مثل بوتاکس طبیعی عمل میکند و شما تنها با صرف چند دقیقه در روز می توانید زیبایی پوست خود را افزایش دهید.

نکته‌ای که در رابطه با آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی پوست مورد توجه میباشد این است که پیش از شروع، باید با یک پاک کننده ملایم پوست خود را تمیز کنید. استفاده از روغن های ماساژ باکیفیت می تواند اثر ماساژ را بیشتر کند. اگر دارای پوستی چرب هستید از روغن هسته انگور و روغن جوجوبا استفاده کنید. برای افرادی با پوست خشک روغن درخت چای، روغن آرگان و روغن بادام توصیه میشود. در صورتی که پوست شما مستعد آکنه است؛ روغن گل رز میتواند بهترین گزینه باشد. برای پوست های حساس نیز استفاده از روغن آلوورا و روغن مورینگا بسیار مناسب است.

در صورتی که تمایلی به استفاده از روغن های مخصوص برای ماساژ صورت ندارید، میتوانید از کرم ژل آبرسان آنژسل برای قبل از ماساژ استفاده کنید.

 اگر صورت خود را با انگشتانتان ماساژ میدهید باید حتماً قبل از شروع ماساژ دستان خود را بشویید و یا اگر علاقه ای به ماساژ صورت با انگشتانتان ندارید میتوانید از ماساژور ها استفاده کنید و با آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی، بدون صرف هزینه به پوست دلخواه خود برسید.

پس از آنکه پوست خود را آماده ماساژ کردید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 

ماساژ پیشانی

 انگشتانتان را روی پیشانی، میان ابروهای خود قرار دهید و به آرامی و از میان ابروها به سمت خط رویش موها و بعد از آن به طرف شقیقه ها حرکت کنید.

  • این حرکت را پنج بار انجام دهید.

ماساژ پیشانی

ماساژ ناحیه اطراف چشم

این ماساژ برای کلاژن سازی پوست اطراف چشم بسیار موثر است. برای این کار، انگشت وسط و اشاره خود را زیر چشم های خود قرار داده و ماساژ را از زیر چشم تا پل بینی ادامه دهید. سپس همین کار را روی ناحیه زیر ابرو انجام دهید. مسیری بیضی شکل را از این ناحیه تا زیر چشم دنبال کنید و به ناحیه ای که ماساژ را شروع کرده اید برگردید.

  • این روند را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ ناحیه اطراف چشم

ماساژ گونه ها و قسمت پایینی صورت

انگشتان دست خود را روی گونه ها ، نزدیک پل بینی قرار دهید. سپس انگشتان خود را به آرامی در امتداد گونه به سمت گوش خود بکشید.

  • این حرکت را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ گونه ها و قسمت پایینی صورت

ماساژ ناحیه اطراف دهان

 انگشتان اشاره و وسط خود را در اطراف لب هایتان قرار دهید و انگشتان دو دست خود را به آرامی و در خلاف جهت یکدیگر،در بالا و پایین لبهای خود حرکت دهید و آنها را به سمت گوش خود بکشید.

  • این ماساژ را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ ناحیه اطراف دهان

ماساژ ناحیه چانه

 انگشتان دست خود را روی چانه خود قرار دهید. مطمئن شوید که انگشتان شست شما در طول این ماساژ از قسمت پایینی چانه حمایت می کنند. انگشتان خود را به آرامی در امتداد خط فک به طرف بالا و به سمت گوش ها حرکت دهید.

  • این روند را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ ناحیه چانه

ماساژ اطراف صورت

انگشتان خود را روی پیشانی خود قرار داده و از خط رویش مو تا چانه خود حرکت دهید. همزمان با نزدیک شدن به خط فک، پوست صورت خود را به اطراف بکشید.

  • این روند را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ اطراف صورت

ماساژ گردن

هیچ وقت نباید پوست گردن خود را نادیده بگیرید. بافت پوست گردن شما باید با صورت شما هماهنگ باشد. از ماساژ زیر برای افزایش شادابی پوست گردن خود استفاده کنید:

انگشتان دست خود را زیر چانه خود قرار دهید و به آرامی به سمت استخوان ترقوه خود حرکت کنید. همین کار را در هر ناحیه از چانه تا استخوان ترقوه تکرار کنید.

  • این ماساژ را پنج بار تکرار کنید.

ماساژ گردن

بعد از اتمام ماساژ، کف دست خود را روی صورتتان قرار دهید و در حالی که نفس عمیق میکشید ، دستان خود را به آرامی به صورت خود فشار دهید. این حرکت به آرامش شما کمک می کند و حس خوبی را بعد از ماساژ در شما به وجود می آورد.

نکات اضافه در مورد ماساژ صورت

در آموزش ماساژ صورت برای کلاژن سازی نکاتی حائز اهمیت است که به توضیح آن می پردازیم:

  • برای راحتی کار، میتوانید از ماساژور ها برای ماساژ پوست صورت و گردن خود استفاده کنید.
  • با استفاده از کرم ژل ضدچروک آنژسل ، می توانید اثر ماساژ را افزایش داده و از پوستتان در برابر علائم پیری محافظت کنید.
  • از آنجایی که پوست خود را پیش از ماساژ، کاملا تمیز میکنید، روغن های ماساژ و محصولات مرطوب کننده بهتر جذب پوست شما می شوند و تاثیر بهتری هم بر پوست شما خواهند داشت.

Add a Comment

REQUIRED FIELDS ARE MARKED *