در خانه هم باید ضدافتاب بزنیم؟

آیا در خانه هم باید از ضد آفتاب استفاده کرد؟

آیا استفاده از ضد آفتاب در خانه امری ضروری است، این فقط یک سوال پرتکرار نیست. بلکه از مهمترین راهبردهای مراقبتی از پوست‌های حساس نیز به شمار می‌رود. این مقاله در نظر دارد، درباره تاثیر ضدآفتاب‌ها بر روی پوست حتی زمانی که در منزل هستیم، با شما صحبت کند.

آیا باید در خانه هم از ضد آفتاب استفاده کرد؟ 

لزوم استفاده از ضد آفتاب در خانه، بدلیل مراقبت‌های ویژه از پوست است. محافظت از پوست در برابر اشعه‌ها، یک فاکتور تاثیر گذار بر مراقبت از سلامت پوست است. از دیدگاه کارشناسان پوست و زیبایی، افراد با توجه به نوع پوستی که دارند، نیاز است حتما در محیط‌های سرپوشیده نیز از کرم‌های محافظت کننده استفاده کنند.

کرم ژل محافظ روز انژسل با عملکرد چندگانه خود (آبرسانی-رطوبت رسانی-پیشگیری از ایجاد لک-پیشگیری از ایجاد چروک و محافظت کنندگی در برابر اشعه UV) یک محصول کامل برای یک روتین کامل روزانه میباشد.

این محصول بواسطه داشتن دو ترکیب الوئه ورا و روغن ماکادمیا بعنوان یک ضدافتاب طبیعی و گیاهی برای محیط های بسته نیز مناسب میباشد.

کرم ژل محافظ روز انژسل

کرم آنژسل با ترکیبات گیاهی و طبیعی خود، از پوست که اولین سد دفاعی بدن به شمار می‌رود، در مقابل اشعه های زیانبار ماوراءبنفش محافظت می‌‌نماید. این امر، پیری پوست را به تعویق انداخته و شادابی بیشتری به پوست می‌دهد. خواص ممتاز کرم‌های محافظت کننده، تنها به این موارد محدود نمی‌شود، بلکه کاهش ریسک ابتلا به سرطان را کاهش داده و از چین و چروک‌های زودهنگام نیز جلوگیری می‌کند.

 

لزوم استفاده از ضد آفتاب در خانه

درباره استفاده از ضد آفتاب در خانه خوشبختانه مقالات و بررسی های زیادی منتشر شده است. طبق نظر متخصصان پوست همه افراد با هر نوع رنگ پوست در محیط منزل نیز باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند زیرا کرم ضد آفتاب از پوست در برابر اشعه‌های مضر ماورا‌بنفش محافظت کرده و از پیری زودرس و بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می‌دهد.لطفا برای این که از لزوم مراقبت از پوست، بیشتر بدانیم این موارد را به خاطر بسپارید:

اشعه UVA

خوب است بدانید، اشعه زیانبار UVA نور خورشید از اشعه‌های ماوراء بنفش ساخته شده است. پرتو مضر UVA که از شیشه عبور کرده می‌تواند پوست در معرض تابش را صدمه بزند. این اشعه، کلاژن پوست را تجزیه و تخریب کرده و به بافت الاستیک آن نفوذ می کند در نتیجه باعث پیری پوست میگردد. بیشتر لکه‌های ملاسما نیز ناشی از قرار گرفتن در معرض تابش این اشعه می‌باشند.

 

اشعه UVB

این اشعه نیز اهمیت استفاده از ضد آفتاب در خانه را پر رنگ می‌کند. پرتو  UVB به اشعه سوزان نیز مشهور است زیرا قادر است به دی ان ای پوست حمله کند. پوست نیز در برابر واکنش به این موضوع، دچار التهاب و قرمزی می‌شود و باصطلاح پوست دچار آفتاب سوختگی میشود.

 

تخریب لایه ازن و نفوذ اشعه‌های زیانبار خورشیدی

نورهای آبی رنگ

استفاده از ضد آفتاب در خانه، زمانی اهمیت می‌یابدکه بدانیم تا چه میزان نورهای آبی می‌تواند برای پوست مضر باشد. حتی نورهای آبی ساطع شده از گوشی موبایل، رایانه و لپ تاپ و حتی تلویزیون نیز قادر به تخریب ساختمان پوست است. این نورها با دو شیوه می‌تواند پوست شما را مورد حمله قرار دهد:

  • نور آبی ساخت ملانین یا همان رنگدانه را بالا می‌برد. بروز چنین پدیده‌ای باعث پیدایش لک‌های ملاسما یا لک پیری می‌شود.
  • نور آبی با ایجاد رادیکال‌های آزاد موجب ملتهب شدن پوست و تخریب کلاژن و بافت الاستیک شده و فرآیند پیری را تسریع می‌بخشد.

بنابراین استفاده از ضدآفتاب یا محصولات محافظت کننده می‌تواند یک راهکار مفید در برابر این ضایعات باشد.

 

نور آبی مضر برای پوست و چشم

 

روش استفاده از کرم ضد آفتاب در منزل:

اما برای استفاده از ضد آفتاب در خانه، صبح ها و پس از شستن پوست خود مقدار کافی از ضد آفتاب را روی پوست بزنید. فراموش نکنید که تمامی فواید و اثر محافظتی ضد آفتاب به استفاده مداوم از آن برمی گردد و تجدید آن روی پوست را نباید فراموش کرد. پس بهتر است ضد آفتاب را برای هر دو یا سه ساعت یک بار روی پوست خود بزنید.

اهمیت استفاده از ضد آفتاب بین ساعات 10 الی 4 بعد از ظهر که نور خورشید بیشترین شدت را دارد نیز بیشتر می شود. حتی اگر در منزل به سر می برید و با وسایلی مانند کامپیوتر، تلویزیون و تلفن همراه در تماس هستید حتماً پیش از قرار گرفتن در معرض صفحه نمایشگر این وسایل، از ضد آفتاب استفاده نمایید.

استفاده از ضد ‌آفتاب در تمام فصول:

همه ما از اهمیت استفاده از کرم‌های ضد ‌آفتاب بر حفظ سلامت پوست و جلوگیری از آسیب‌های پوستی آگاه هستیم اما دقت داشته باشید که استفاده از کرم ضد ‌آفتاب محدود به فصل خاصی همچون تابستان و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیست بلکه در فصل زمستان نیز برای حفظ جوانی و سلامت پوست باید از کرم ضد آفتاب استفاده شود. از آنجا که در این فصل لایه ازن نازک‌تر می‌شود و همچنین وجود برف و یخ تا میزان 80 درصد اشعه ماورابنفش را منعکس می‌کند و باعث آسیب رساندن به پوست می‌شود؛ استفاده از کرم‌های ضد ‌آفتاب بسیار اهمیت دارد.

.

 

 

 

Add a Comment

REQUIRED FIELDS ARE MARKED *